Zavolejte nám (Po-Pá 8-16)
Slaďte si ponožky ke svému outfitu

Slaďte si ponožky ke svému outfitu

Možná by vás ani nenapadlo, že můžete celý svůj dokonalý outfit pokazit něčím tak malým jako jsou ponožky. Detaily však hrají obrovskou roli.

Pozor, nepokažte si celý outfit ponožkami!

Možná by vás ani nenapadlo, že můžete celý svůj dokonalý outfit pokazit něčím tak malým jako jsou ponožky. Detaily však hrají obrovskou roli, a přestože je dnes již dress code poměrně uvolněnější, tak nesprávné ponožky mohou sabotovat celý váš look.

Společenská událost si žádá černou barvu

Doufáme, že gentlemana by nenapadlo obléci si k elegantnímu tmavému obleku a polobotkám jiné ponožky než černé. Opakování je však matka moudrosti, takže vám to ještě jednou připomínáme.

Nicméně ne všechny černé ponožky se hodí na večerní společenské události. Sportovní tlusté ponožky, přestože jsou černé, nechte doma. Navlékněte raději tzv. šatové ponožky. Šatové ponožky jsou z tenkého materiálu, díky kterému se budete ve svých polobotkách cítit opravdu příjemně. 

Podvádění se nevyplácí. Pokud nemáte po ruce černé ponožky a chystáte se na ples, tak si je raději pořiďte. Tmavě modrou nebo šedou barvou nikoho neošálíte a snadno se můžete stát terčem nechtěné pozornosti.  

Bílé ponožky patří do tělocvičny

Dlouhé bílé ponožky se snadno mohou stát nechtěným faux pas. Letní počasí přímo vybízí vzít si je k teniskám. Z hlediska etikety je tento letní hřích nepřípustný, ale co si budeme povídat, se světlými džínovými kraťasy a teniskami vypadají bílé ponožky stále dobře a v případě vhodně zvolené délky a stylu umí vypadat atraktivně. Zpravidla je však vhodné sáhnout po krátké variantě, která není vidět.

Ke sportovnímu oděvu jsou delší bílé ponožky povoleny. Ostatně málokdo si dovede představit hráče tenisu s černými ponožkami. Držte se zásady, že dlouhé bílé ponožky patří na kurt, do posilovny nebo tělocvičny. Chybu tak neuděláte. 

Touha se odlišovat

V dnešní době se roztrhl pytel s  barevnými ponožkami a divokými vzory. Možná se chcete odlišit nebo neotřele prezentovat svoje oblíbené barvy právě na ponožkách, ale nepřehánějte to. Některé společenské události jsou natolik vzácné a slavnostní, že zkrátka nedávají prostor pro experimenty. 

Barevné ponožky si určitě odpusťte na oslavě promoce, svatbě, významné společenské události, pracovním pohovoru nebo na pohřbu. Věřte, že za každou cenu se odlišovat není vždy žádoucí a vhodné. Naopak na večírek, rande či teambuilding si vzor klidně vezměte. Možná vás překvapí, jak dokonale fungují výrazné ponožky jako „icebreaker“ konverzace.

Na délce záleží

Dejte si záležet i na zmíněné délce ponožek. Dlouhé ponožky a kraťasy nesluší nikomu, nohy jsou opticky zkrácené a zavalité. Vysoké ponožky a štulpny si ke kraťasům prostě neberte. O dlouhých ponožkách a sandálech se ani nebudeme zmiňovat, vlastně o jakýchkoliv ponožkách a sandálech je škoda mluvit. Takovému módnímu přešlapu se doporučujeme obloukem vyhnout.

Dlouhé ponožky patří na společenské události, kde není přípustné ukazovat holou kůži na noze. Kotníkové ponožky využijete při běžném nošení na doma, do práce nebo jen tak s kamarády.

Bezkotníkové ponožky se skvěle hodí do tenisek nebo mokasín. Pomohou vám vytvořit elegantní a nadčasový vzhled. Odhalený kotník ve sportovní tenisce v létě působí velmi hezky a sluší každému. Pokud se však budete někde zouvat, tak si sundejte i tyto ponožky. Na noze vypadají zejména v případě mužů poněkud směšně. 

Už žádné prošoupané ponožky

Klubající se palec nebo díra na patě určitě není to, čím byste se měli chlubit. Tento prohřešek možná promineme náctiletým, ale dospělák si nemůže dovolit děravé ponožky.

Ponožky si pravidelně obměňujte, teď nemyslíme zrovna osobní hygienu, ale máme na mysli nákup nových ponožek. Ošoupané a dlouho nošené ponožky do šatníku nepatří. Jedná se o tu část oblečení, kterou je vhodné mít v šuplíku a pravidelně měnit. Tak už víte, jakými kousky doplníte zásobu?Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.